Abdülmetin Balkanlıoğlu vefatının 6. yılında rahmetle anılıyor

Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca, 20 Haziran 2018 tarihinde geçirdiği ani kalp kriziyle nedeniyle kaldırıldığı hastanede 60 yaşında hayatını kaybetmişti. Balkanlıoğlu Hoca, Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası Sakızağacı Şehitliğine defnedildi.

VEFATININ 6. SENE-İ DEVRİYESİ

İsmailağa camiasının önde gelen isimlerinden ve sempatik kişiliği ile gönüllere taht kuran Balkanlıoğlu, vefatının 6. yıl dönümünde rahmetle anılıyor.

ABDÜLMETİN BALKANLIOĞLU KİMDİR?

Abdülmetin Balkanlıoğlu, 1958’de Çorum’un Sungurlu’ya bağlı Aşağıfındıklı köyünde dünyaya geldi. 1977 senesinde Çorum İmam-Hatip Lisesi’ni bitiren Balkanlıoğlu, 1986 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni yarıda bıraktı.

Arapça eğitimini Emin Saraç Hoca’dan alan Balkanlıoğlu, 1977 tarihinde Şile’de Ağva Hacıköyü’nde imamlık vazifesine başladı. 1978 senesinde Sarıyer Rumeli Efendi Köyü Camii’nde görev yapan Balkanlıoğlu, 1980 senesinde Eminönü Hoşkadem Camii’nde, 1983′de de Fatih Müftülüğü’ne bağlı Acemoğlu Camii’nde görev aldı. Bu dönemde Fatih Din Görevlileri Dernek Başkanlığı’nı yürüttü. Daha sonra, Küçükçekmece ilçesine bağlı Kayabaşı Köyü’ne tayin olan Abdülmetin Balkanlıoğlu, bu görevinden sonra emekliye ayrıldı. 

Abdülmetin Balkanlıoğlu, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir